Porady

Porady

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując klimatyzator? ile prądu zużywa klimatyzacja?

Montaż klimatyzacji Warszawa

Dobrze dobrana i zainstalowana klimatyzacja odpowiednio obniży temperaturę powietrza w pomieszczeniu i zapewni komfort dla mieszkańców. Główne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy jej zakupie to: moc, poziom hałasu, klasa energetyczna oraz dodatkowe funkcje.

Moc klimatyzatora musi być dostosowana do powierzchni pomieszczenia, w który zostanie zamontowany. Przyjmuje się, że 1 kW mocy wystarczy na schłodzenie około 10 m2. Pod uwagę należy również wziąć liczbę osób i okien.

Klimatyzacja powinna nie emitować zbyt dużego hałasu. W karcie technicznej możemy sprawdźić poziom hałasu emitowanego przez urządzenie podczas pracy. Wartość tego parametru mierzymy w odległości 1 m od klimatyzatora, nie powinna przekraczać 35 dB.

Czy można samemu zamontować klimatyzacje czy trzeba mieć specjalne uprawnienia?

MONTAŻ KLIMATYZACJI WARSZAWA

Unia Europejska prowadzi działania mające na celu ograniczenie emisji substancji, które przyczyniają się do niszczenia warstwy ozonowej oraz wywołujących efekt cieplarniany. Wdrożenie przepisów europejskich do prawa polskiego regulowała Ustawa z dnia 15.05.2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych, która została zmieniona ustawą z dnia 12 lipca 2017 r.

Z uwagi na te przepisy montaż klimatyzacji najlepiej powierzyć przeszkolonym specjalistom. Pamiętajmy, że tylko fachowcy, którym przyznano Świadectwo Kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych, zawierających substancje kontrolowane mogą napełnić klimatyzator czynnikiem i wykonać próbę szczelności układu.

DANE KONTAKTOWE

Jak możemy Tobie pomóc ?

DARMOWE KONSULTACJE

Otrzymaj bezpłatną wycenę

    Odwiedź naszą siedzibę

    Kleszczowa 18, 02-485 Warszawa

    Zadzwoń do nas

    +48 886 634 666