Pompy Ciepła

iStock-1140571804-min

Instalacja - Montaż pomp ciepła Warszawa

Pompy ciepła Warszawa

Jednym z głównych atutów pomp ciepła jest ich wysoka sprawność energetyczna. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, pompy ciepła nie generują ciepła, lecz przenoszą je z jednego miejsca do drugiego. Dzięki temu, że pompy ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, mogą działać niemal bezobsługowo przez wiele lat.

Klienci indywidualni

Specjalizujemy się w instalowaniu pomp ciepła i oferujemy kompleksową obsługę od projektu po montaż. Kompleksowa obsługa dotacji.

Przedsiębiorstwa

Dzięki naszemu doświadczeniu i fachowości, zapewniamy skuteczne i efektywne rozwiązania dla Państwa przedsiębiorstwa.

01

Oszczędność na rachunkach

Pompy ciepła pozwalają na efektywne wykorzystanie energii z naturalnych źródeł.

02

Ekologiczne rozwiązanie

Pompy ciepła nie emitują szkodliwych substancji, dlatego są przyjazne dla środowiska.

03

Wysoka niezawodność i trwałość

Nowoczesne pompy ciepła są projektowane z myślą o długiej żywotności i niezawodności.

Od 15 lat na rynku, zaufało nam setki Klientów

This is custom heading element

12 +

Lata doświadczenia

600 +

Zrealizowanych projektów

14

Certyfikowanych montażystów

specjaliści od pomp ciepła oraz klimatyzacji

Certyfikowany montaż

Jesteśmy profesjonalnym zespołem specjalizującym się w montażu pomp ciepła oraz klimatyzacji od wielu lat. Nasze doświadczenie i fachowość pozwala nam zapewnić najwyższą jakość usług. Posiadamy grono zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają nas swoim znajomym. Dzięki nam, Państwa pomieszczenia będą wygodne i przyjazne dla zdrowia przez cały rok.

Wśród przyjaznych środowisku systemów grzewczych na uwagę zasługują pompy ciepła. Dostępne na rynku modele bardzo różnią się od siebie nie tylko sposobem w jaki pozyskują ciepło, ale także drogą jego dystrybucji do pomieszczeń w domu. Wyróżniamy ich trzy rodzaje: pompę gruntową, powietrzną oraz wodną. Pierwsza z nich wykorzystuje do ogrzania budynku ciepło pochodzące z nagrzanych zewnętrznych warstw ziemi. W zależności od rodzaju użytego wymiennika ciepła – montowanego poziomu lub pionowo ilość pozyskanego ciepła będzie różna. Montaż poziomy wymaga działki o dużej powierzchni ze względu na konieczność rozmieszczenia elementów instalacji – rur na dużej powierzchni na głębokości 1-1,5 metrów, co jest zdecydowanym minusem. Takie rozwiązanie pozwala na czerpanie energii nie tylko z ziemi, ale również ze słońca czy wód opadowych. Ważne jest również, by przestrzeń, pod którą znajduje się instalacja nie była niczym zabudowana. Znacznie droższym choć bardziej efektywnym wyjściem jest zastosowanie kolektora pionowego umieszczanego do 100 m pod ziemią w specjalnie przygotowanych odwiertach. Dzięki w miarę stałej temperaturze panującej na tej głębokości praca pompy jest wydajniejsza, gdyż nie zależy od panujących zmiennych warunków pogodowych. Ta opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli małych działek oraz wszystkich tych, dla których rozkopywanie przydomowego ogródka nie jest opcją. Drugim rodzajem jest pompa powietrzna, której działanie opiera się na pozyskiwaniu powietrza z atmosfery, ogrzewaniu go i tłoczeniu specjalnymi kanałami do pomieszczeń.

W gorące dni pompa powietrze-woda działa w trybie chłodzenia pełniąc funkcję klimatyzatora, wymaga to jednak zakupu specjalnych grzejników. Ten typ pompy z uwagi na nowoczesną technologię działa efektywnie nawet w bardzo niskich temperaturach sięgających -25 o C. Najwydajniej pracuje w temperaturze -10 o C osiągając współczynnik efektywności energetycznej rzędu 2 lub 3, a przy użyciu najnowocześniejszych modeli aż 4. To oznacza, że pompa czterokrotnie lepiej przekazuje ciepło niż konwencjonalne zużycie prądu. Do użycia pompy powietrznej nie jest konieczny montaż instalacji ziemnej. Urządzenie tego typu sprawdzi się w nowo powstałych budynkach oraz tych starszych poddanych modernizacji. Kolejnym typem jest wodna pompa ciepła, czerpiąca energię z wody płynącej pochodzącej ze zbiorników
wodnych znajdujących się w okolicy domu takich jak stawy, jeziora bądź rzeki. Możliwe jest również wykorzystanie studni głębinowej. Woda pochodząca z dwóch studni jednej z wodą czerpaną, przy pomocy, której odzyskiwane jest ciepło i przekazywane do budynku, a drugą zrzutową, do której powraca zimna woda. W przypadku wody pochodzącej z wody płynącej konieczne jest jej filtrowanie mające uchronić całą instalację przed awarią. Najbardziej zadowalające efekty uzyskujemy z wody o temperaturze w okolicy 5-8 o C.

ciekawostki

Pompy ciepła – źródło oszczędności

Instalacja pomp ciepła

To niezwykle skuteczny i oszczędny sposób na ogrzanie domowej przestrzeni.Liczne zalety tego rozwiązania sprawiają, że zyskuje coraz większe grono zadowolonych zwolenników. Darmowa energia pozyskiwana z ziemi, powietrza lub wody daje ogromną niezależność energetyczną w przeciwieństwie do konwencjonalnych sposobów ogrzewania do jakich należy gaz, węgiel lub prąd. Uniezależnienie się od coraz bardziej niestabilnej sytuacji na rynkach paliw kopalnych daje gwarancję ciągłości w dostawach ciepła. W przypadku pomp ciepła nie musimy również martwić się o uzupełnianie dostaw i składowanie opału. We współczesnym budownictwie odchodzi się od budowania piwnic i komórek, które pomieszczą potrzebne do ogrzania domu paliwo. Niewielki metraż nie jest problemem w przypadku instalacji pompy, gdyż w zasadzie cały mechanizm wymagający większej powierzchni montowany jest na zewnątrz budynku. Co równie ważne, decydując się na montaż pompy z wielu elementów wyposażenia domu możemy zrezygnować już na etapie jego budowy. Komin oraz doprowadzanie na działkę instalacji gazowej okazuje się zbędne w przypadku ogrzewania wnętrza pompą ciepła.

Warto również wspomnieć, że pompę zainstalujemy nie tylko w nowo powstałym domu, ale również w budynkach już istniejących, w których niewielkim nakładem pracy możemy podłączyć system i cieszyć się z czystej i taniej energii. Korzystanie z pompy ciepła to również ogromne korzyści dla środowiska naturalnego. Brak szkodliwych emisji dwutlenku węgla oraz śmiertelnego dla zdrowia pyłu zawieszonego daje ogromne, długofalowe korzyści dla naszego układu krwionośnego oraz oddechowego. Ogrzewanie domu pompa ciepła to nie tylko brak szkodliwego smogu, ale także kurzu. Jest to więc rozwiązanie idealne dla alergików. Do zalet instalacji możemy zaliczyć również jej niezwykle skuteczne działanie. Nawet bardzo niskie temperatury, które w naszym klimacie są coraz rzadsze nie wpływają na jakość pozyskiwanej energii. Do plusów możemy zaliczyć także łatwość obsługi, która zaczyna i kończy się na odpowiednim ustawieniu regulatora, tym samym traktujemy ją jako urządzenie bezobsługowe. Dzięki zaawansowanej technologii i coraz trwalszym i jakościowym komponentom pompy nowej generacji są niezwykle żywotne. To daje nam gwarancję bezproblemowego użytkowania przez długi czas. Ostatnim choć chyba jednym z najistotniejszych czynników, który decyduje o wyjątkowości takiego rozwiązania są względy finansowe. Początkowe koszty związane z zakupem i montażem instalacji zwracają się bardzo szybko czyniąc inwestycję nisko kosztową w kolejnych latach użytkowania, znacznie obniżając rachunki za ogrzewanie. Obecnie dostępne są programy, które pozwalają na zwrot części kosztów poniesionych w związku z zakupem pompy ciepła dzięki czemu całość inwestycji jest jeszcze bardziej opłacalna.

Montaż oraz serwis

Pompy ciepła – Warszawa

zasada działania pompy ciepła - Warszawa
Zasada działania pompy ciepła – Warszawa

Niezależność energetyczna w świecie gospodarczych i politycznych zawirowań, a także gwałtownych zmian klimatu staje się nieodzowna. To ona da nam poczucie bezpieczeństwa oraz uchroni nasze finanse przed spekulacjami na rynku paliw kopalnych. Instalacja pomp ciepła to niezwykle nowoczesne i skuteczne narzędzie służące do ogrzewania i chłodzenia gospodarstw domowych, a także wody potrzebnej w każdym domu. Pompy ciepła dzielimy na kilka kategorii biorąc pod uwagę źródło zasilania, rodzaj dolnego źródła energii, rodzaj instalacji, a także temperaturę systemu grzewczego. Najczęściej spotykanym podziałem jest ten uwzględniający formę pozyskania odnawialnych źródeł energii. Sposób działania pompy ciepła opiera się na naturalnym prawie, zgodnie z którym ciepło przemieszcza się wraz z kierunkiem zmiany temperatury, czyli od ciepłego do zimnego. Mechanizm użyty w pompach przenosi ciepło w kierunku odwrotnym do wspomnianego, czyli z chłodnej do cieplejszej przestrzeni. Za
sprawą nowoczesnych instalacji pompa przekazuje ciepło z przestrzeni zewnątrz i przesyła ją do wnętrza naszego domu ogrzewając go. Systemy grzewcze w urządzeniach składają się z trzech elementów. Systemu bazującego na źródłach ciepła pobieranych ze środowiska, pompy ciepła, a także instalacji dystrybuującej i przechowującej ciepło. Działanie pompy ciepła gruntowej i wodnej opiera się na trzech krokach. W
pierwszym za sprawą krążącej w systemie cieczy (roztwór glikolu) ze środkiem chroniącym ją przed zamarznięciem, zostaje zaabsorbowane ciepło z gruntu lub wody, a następnie przetransportowane do pompy. Wyjątkiem jest pompa powietrzna pobierająca powietrze przez wentylator. W drugim kroku pobrane ciepło zostaje wykorzystane do odparowania czynnika chłodniczego w tak zwanym parowniku, a powstałe w ten sposób opary trafiają do sprężarki gdzie podnosi się ich temperatura. Gorący czynnik w postaci gazowej na skutek wysokiego ciśnienia jest skraplany przez co oddaje swoje ciepło do obiegu grzewczego wewnątrz budynku. Ostatni krok to ogrzewanie budynku, w którym znajduje się cała instalacja, w której krąży woda będąca czynnikiem grzewczym oraz zasobniki, w których magazynowane jest ciepło. Woda, która przejęła ciepło z czynnika chłodniczego kierowana jest do ogrzewania podłogowego lub grzejników, a także zbiornika z wodą użytkową, która podgrzewana jest do pożądanej temperatury. Dobór odpowiedniej pompy ciepła zależeć powinien od kilku czynników. Całkowitej powierzchni budynku, ilości okien i drzwi, budowy ścian, oraz rodzaju i jakości ocieplenia domu. W podjęciu decyzji kierujmy się wygodą obsługi, poziomem emitowanego hałasu przez urządzenie, a także zgodnością z normami.