Jak często należy serwisować klimatyzację?

Korzystanie z klimatyzacji jest zdrowe i bezpieczne wtedy, gdy odbywa się zgodnie z zaleceniami producenta. Do jednych z nich zaliczyć można regularny serwis klimatyzacji. O tym, jak często należy serwisować klimatyzację, a także dlaczego warto oddać jej serwis w ręce profesjonalistów, piszemy w dzisiejszym artykule.

Czyszczenie i konserwacja klimatyzacji – dlaczego tak ważne

Regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzacji wpływają na sprawność klimatyzatora, co przekłada się nie tylko na jego wydajność, a przez to również zużycie prądu, ale i brak kosztownych napraw. Serwis klimatyzacji jest gwarancją cieszenia się nią przez wiele kolejnych lat.

Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo. Wszelkie mity dotyczące złego wpływu klimatyzacji na zdrowie najczęściej oparte są właśnie o sytuacje, w których nieczyszczone i niekonserwowane klimatyzatory zamieniają się w idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów.

Jak często należy serwisować klimatyzację

Klimatyzację należy serwisować przynajmniej raz w roku przed rozpoczęciem sezonu. Specjaliści doradzają jednak, by robić to dwa razy – raz w porze jesienno-zimowej i raz w zimowo-wiosennej. To pozwoli uniknąć poważnych awarii systemu i zapewni pewność czystego powietrza.

Serwis klimatyzacji – samemu czy z pomocą profesjonalistów

Serwis klimatyzacji obejmuje szereg czynności, które samemu trudno jest wykonać. Proces czyszczenia i konserwacji to między innymi oczyszczanie z użyciem specjalistycznych środków, odgrzybianie i sprawdzanie stanu technicznego. Bez profesjonalnej wiedzy trudno jest rzetelnie ocenić parametry pracy klimatyzatora i jego szczelność. Tym bardziej w razie konieczności wskazać usterki i je naprawić.

Dlatego właśnie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Serwis klimatyzacji to profesjonalne doradztwo, dokładne czyszczenie, odgrzybianie i napełnienie klimatyzacji.